ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ VE İMAM HATİP ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNİN KUTLU DOĞUM PROGRAMINA BÜYÜK İLGİ.

17 Nisan 2013
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1046 defa okundu.

ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ VE İMAM HATİP ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNİN KUTLU DOĞUM PROGRAMINA BÜYÜK İLGİ.

Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi ile İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin, Kutlu Doğum Haftası ile ilgili hazırladıkları gece muhteşem bir gösteri ve kalabalığa ev sahipliği yaptı.

Açılış konuşmasını Okul Müdürü Ali Saraç’ın yaptığı programa başta İlçe Kaymakamız Mahmut Halal, İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahir Ünlü, İlçe Emniyet Müdürü Behçet Alkan, İlçe Müftüsü Ali Gülbağcı, Memur-Sen Tekirdağ il başkanı Ferruh Topuz, Okul Müdürleri ve  öğrenci velileri katıldı.

Hazırlanan Kutlu Doğum Programı’na Malkara merkez ve köyleri, belde belediyeleri Sağlamtaş, Balabancık ve Kozyörük olmak üzere; Tekirdağ merkez, komşu ilçeler Şarköy, Keşan ve Hayrabolu ilçelerinden gelen katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Okul Müdürü Ali Saraç yaptığı konuşmada İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulları hakkında bilgi vererek ” Bizim okullarımız terörist yetiştirmez, banka hortumlayıcıları hiç yetiştirmez, bizim okullarımız hain ve zalim de yetiştirmez.  Bizlerin amacı insan yetiştirmek. İyi insan yetiştirmek. Adam gibi adam yetiştirmek.” dedi.

Okulun il birincisi hafızı olan Ekremcan Abdulkerim isimli öğrencinin Kur’an tilaveti ile başlayan program, Peygamberimizin hadisi şeriflerinin anlatıldığı Medine’den esintilerle devam etti.

Okulun tiyatro Kulübü öğrencilerinin hazırlamış olduğu,‘Kalbe Peygamber Aşkı Düşünce’ isimli tiyatro beğeni toplarken, İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin Semazen gösterisi yoğun ilgi gördü.

İmam hatip Lisesi öğrencilerinden bir öğrencinin okuduğu Hz. Peygambere özlemi anlatan, Gelseydin isimli şiir ile, İmam hatip Ortaokulu öğrencilerinden bir öğrencinin muhteşem  yorumuyla okuduğu 40 yaşındasın isimli şiirlerde izleyicilerin takdirini topladı.

Program’ın son bölümünde il Milli Eğitim Müdürü Halis İşler’in yapmış olduğu selamlama konuşmasında, Tekirdağ genelindeki İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip ortaokulları hakkında bilgi verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, bütün ilçelere İmam Hatip Ortaokullarının açıldığını ve var olan İmam Hatip Liseleri’nin sayısının artacağını dile getirdi.

Malkara Kültür Sarayını doldurup taşıran izleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği program, ilahi korosunun söylemiş olduğu muhteşem ilahilerle son buldu.

malkarasonhaber

Malkara Anadolu İmam Hatip Lİsesi (1) Malkara Anadolu İmam Hatip Lİsesi (2) Malkara Anadolu İmam Hatip Lİsesi (3) Malkara Anadolu İmam Hatip Lİsesi (4) Malkara Anadolu İmam Hatip Lİsesi (5) Malkara Anadolu İmam Hatip Lİsesi (6) Malkara Anadolu İmam Hatip Lİsesi (7) Malkara Anadolu İmam Hatip Lİsesi (8) Malkara Anadolu İmam Hatip Lİsesi (9) Malkara Anadolu İmam Hatip Lİsesi (10) Malkara Anadolu İmam Hatip Lİsesi (11) Malkara Anadolu İmam Hatip Lİsesi (12) Malkara Anadolu İmam Hatip Lİsesi (13)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN