BELEDİYE BAŞKANI ULAŞ YURDAKUL CHP ŞARKÖY İLÇE KONGRESİNDE DİVAN BAŞKANLIĞI YAPTI

11 Aralık 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
824 defa okundu.

BELEDİYE BAŞKANI ULAŞ YURDAKUL CHP ŞARKÖY İLÇE KONGRESİNDE DİVAN BAŞKANLIĞI YAPTI

 Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 10 Aralık 2017 Pazar günü Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen CHP Şarköy İlçe Teşkilatı’nın kongresine katılarak kongrede Divan Başkanlığı yaptı.

Kongreye; CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten,  Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, CHP İlçe Başkanları, Malkara Belediyesi Meclis Üyeleri Cem Özkan, Hüseyin Vasfi Güner ve çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile CHP Şarköy İlçe Kongresi Divan Heyetinin oluşturulmasıyla kongre başladı.

CHP Şarköy İlçe Kongresinde Divan Heyeti Başkanlığına Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul seçildi.

Divan heyetinin oluşturulmasının ardından Divan Başkanlığına seçilen Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “ Ben öncelikle CHP Şarköy İlçe Örgütüne bu güzel görevi bizlere verdiği için teşekkür etmek istiyorum. Tüm güzellikleriyle içinde yaşayan insanlarıyla Şarköy’ün Tekirdağ’da ayrı bir yeri var. Günümüz Türkiye’sinde neler olup bittiğini benim kadar iyi biliyorsunuz. Normal şartlarda yapılan Cumhuriyet Halk Partisi Kongreleri İlçe Yönetim Kurulunu, İlçe Başkanını ve bir üst kurulu oluşturacak delegeleri seçmek için yapılır. Fakat bugün özgürlükten, adaletten, haktan, hukuktan bahsedemediğimiz bir ülkede yaptığımız Cumhuriyet Halk Partisi Kongresi bir özgürlük mücadelesidir, adalet mücadelesidir bu yola bizlerle birlikte baş koyan, taşın altına elini değil tüm yüreğini ortaya koyan tüm Şarköy’lü hemşerilerimi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. Yapılacak olan ilçe kongremizin önce Şarköy’e, Partimize, Tekirdağ’ımıza ve tüm Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bugün burada seçilecek olan arkadaşların yapacağı mücadele sıradan bir İlçe Başkanlığı mücadelesi değil. Bugün yaşadığımız Ülkede birileri Ergenekon’un, Balyoz’un savcısıyım derken bu insanlar Silivri’de biber gazı yiyerek özgürlük mücadelesi verdiler. Bugün yaşadığımız Ülkede birileri Amerika’da ki Pensilvanya’da ki haine ne istediniz de vermedik diye seslenirken seçilmiş Milletvekillerimiz Belediye Başkanlarımız o hainin yargıda ki temsilcileriyle özgürlük mücadelesi veriyorlardı. Yine bugün bu Ülkede Genel Başkanımız Ankara’dan İstanbul’a özgürlük için, hak için, hukuk için, adalet için yürürken bugün bu kongrede seçilecek arkadaşlarımız aynı mücadeleyi Şarköy’de, Tekirdağ’da, tüm Türkiye’de yapacaklardır. Tüm seçilecek arkadaşlarımı tekrar selamlıyor, kongremizi başlatıyorum. ” dedi.

Yapılan seçim sonrası tek listeyle seçime giren Alpay Var CHP Şarköy İlçe Başkanlığına seçildi.

malkarasonhaber

  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN