EKMEK FIRINLARININ DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR.

6 Aralık 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
724 defa okundu.

EKMEK FIRINLARININ DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Malkara İlçe Müdürlüğü Gıda Şubesi personelleri tarafından, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu çerçevesinde İlçemizde ekmek fırınlarının denetimlerine devam ediyor.

Yapılan denetimlere katılan Malkara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Cengizhan Erbaş, İlçe Müdürlüğü olarak kanun hükümlerinin uygulanması çerçevesinde denetimlerin devam ettiğini belirterek, gıdanın üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmî kontrollerinin yapılmakta olduğunu, kanuna aykırılığı tespit edilen durumlarda kişi veya kuruluşlar hakkında gerekli yasal işlemlerin uygulandığını ifade etti.

Malkara Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Dr. Cengizhan Erbaş açıklamasının devamında ise “Kanunlar kapsamında üretim, satış, depolama ve toplu tüketim yerleri düzenli olarak denetlenmektedir. Bunun yanı sıra Alo Gıda 174 hattına yapılan şikâyetler ve diğer yollarla kurumumuza ulaşan şikâyetler en kısa sürede değerlendirilerek, denetimleri yapılmaktadır. Soframızda ana gıda maddesini oluşturan ekmek gerekli mevzuatlar çerçevesinde sıklıkla ve özen gösterilerek denetlenmektedir. Denetimler esas olarak hukuki sonuçları olan iş ve işlemlerdir. Bu bağlamda denetçilerimiz, halk sağlığını ve gıda güvenliğini koruma konusunda çok hassas davranmakta, bir yandan da üretici ve satıcıların haksız uygulamalara maruz kalmamaları adına azami hassasiyet göstermektedir. ” dedi.

İlçe Müdürü Dr Erbaş açıklamasının devamında ise  “Güvenilir ve sağlıklı gıdanın üretilmesi ve tüketiciye ulaştırılmasının çok yönlü bir denetimi gerektirdiğinden, denetimlerde kurumumuz denetim görevlilerinin yanı sıra, ilgili diğer kamu kurum ve kuruluşları ile meslek örgütlerine de önemli görevler düşmektedir. Kamu denetiminin dışında en önemli denetimlerden biri de tüketicilerin denetimidir. Tüketicilerimizden, şüphelendikleri her durumda ALO Gıda 174 şikâyet hattına başvurmalarını istiyoruz.” Dedi.

malkarasonhaber

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN