GAZETECİ YAZAR UĞUR MUMCU DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI.

24 Ocak 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1739 defa okundu.

GAZETECİ-YAZAR UĞUR MUMCU, DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI.

Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu, katledilişinin 21 inci yılında düzenlenen törenle anıldı.

Malkara Hükumet Konağı, Atatürk Heykeli önünde yapılan tören saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesi ile başladı.

Sunuculuğunu emekli öğretmen Muammer Taşar’ın yaptığı programda konuşan  Atatürkçü Düşünce derneği Başkanı Lerzan Baykal Türkiye’de doğruları savunmanın ağır bir bedeli olduğunu belirterek şunları söyledi.

” Çünkü artık öğrendik ki Türkiye’de aydın olmanın, doğruları korkusuzca savunmanın çok ağır bir bedelleri var. O yüzden bize eleştiri yapabilmenin, farklı düşünmenin ağır bedelleri olduğu öğretildi. Eğer öyle yaparsak sonumuzun Abdi İpekçi, Uğur Mumcu’ya benzeyeceği ezberletildi. O yüzden bize büyüklerimizin sıkça verdiği nasihata uymalıydık. Yani çok yumuşak olup ezilmeyecektik, ama sert olup ta kırılmayacaktık.” dedi.

ADD Başkanı Lerzan Baykal’dan sonra söz alan Türk Kadınlar Birliği Malkara Şube Başkanı Belma Özsoy’da konuşmasında şunları belirtti.”

” Ben Atatürkçüyüm, Ben Cumhuriyetçiyim, Ben laikim, Ben anti-emperyalistim,ben tam bağımsız Türkiye’den yanayım. Ben özgürlükçüyüm,ben insan hakları savunucusuyum, ben yobazların,hırsızların, vurguncuların,çıkarcıların,düşmanıyım. Gazetede yazdığım hiç bir konuyu yalanlamadınız. Öyleyse vurun,parçalayın. Her parçamdan benim gibiler, beni aşacaklar doğacaktır diyen Uğur Mumcu’ya Cem Yıldız’ın şiir’ini atfediyorum.” dedi.

Anma törenine katılan 100 e yakın vatandaşlar tören sonrası Uğur Mumcu’nun resimlerine karanfiller bıraktı.

malkarasonhaberUĞUR MUMCU (1) UĞUR MUMCU (2) UĞUR MUMCU (3) UĞUR MUMCU (4) UĞUR MUMCU (5) UĞUR MUMCU (6) UĞUR MUMCU (7)

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN