SAĞ REKLAM 2 -KEŞAN BİRLİK
AŞKI KADRAJ- sidebar sağ taraf 3
  • DOLAR

    Alış:5.3434 Satış:5.3506
  • EURO

    Alış:6.0996 Satış:6.1078
  • ÇEYREK

    Alış:356.92 Satış:365.04
09 Şubat 2018, Cuma 20:21 | 2610 kez okundu | A+ | A-

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ MUSTAFA YEL “BELEDİYELER İLE İLGİLİ DOSYALARIMIZI OLUŞTURUYORUZ. SEÇİM MARATONUMUZ DA BAŞLAMIŞTIR.”

TBMM’indeki çalışmalarına ara verilmesi sonrasında seçim bölgesi olan Tekirdağ’a gelen AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve MKYK Üyesi Mustafa Yel, Malkara’da da AK Parti İlçe Binasında bir Basın açıklamasında bulundu.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ MUSTAFA YEL “BELEDİYELER İLE İLGİLİ DOSYALARIMIZI OLUŞTURUYORUZ. SEÇİM MARATONUMUZ DA BAŞLAMIŞTIR.”

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ MUSTAFA YEL “ SEÇİM MARATONUMUZ BAŞLAMIŞTIR.”

TBMM’indeki çalışmalarına ara verilmesi sonrasında seçim bölgesi olan Tekirdağ’a gelen AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve MKYK Üyesi Mustafa Yel, Malkara’da da AK Parti İlçe Binasında bir Basın açıklamasında bulundu.

Milletvekili Mustafa Yel’in düzenlediği Basın açıklamasına İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, İlçe Belediye Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ve vatandaşlar katıldılar.

AK Parti Milletvekili Mustafa Yel Zeytin Dalı Operasyonunun 72 uçakla başlamasının nedeninin Fırat Kalkanı Harekâtında Şehit Düşen Mehmetçikler olduğunu, her şehit için bir uçak kalktığını belirterek “ Türkiye Cumhuriyeti Devleti her şeye muktedir olduğunu, her şeye gücünün yeteceğini bu operasyon ile gösterdi. Koordinasyonumuz ÖSO ile birlikte çok çok iyi. Mehmetçiğimiz aslanlar gibi savaşarak devam etmekte. Allah hepimizin ve onların yardımcısı olsun. BU anlamda önemli bir sınavdan geçiyoruz. Fakat ekonomimiz o kadar güçlü ki, bir yerde önemli bir operasyon oluyor, ama günlük hayatımızı hiç etkilemiyor. İnşallah sonu daha iyi olacak.”

‘KONGRELERİMİZ DÜĞÜN DERNEK HAVASINDA’

AK Parti Kongrelerinin diğer partilere bakıldığında düğün dernek havasında geçtiğini belirten AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel açıklamasının devamında ise şunları söyledi.

“ Bunun sonucunda da Cumhurbaşkanımızın belirlediği, partimizin diğer organları tarafından da karar bağlanmış olan İl Başkanımız da seçimin sonunda belli olacak. Bu konuda tüm teşkilatlarımız hazır. Tekirdağ’da 3 Şubatta saat 12.00 de Atatürk Spor Salonunda yapılacak olan kongremize herkesi bekliyoruz. Kongremizden sonra da seçim startımızı veriyoruz. Aslında biz birçok yerde başlattık ama resmi olarak başlatmadık. Yerel seçimlere, Genel seçimlere ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine biz parti olarak her zaman hazırız. Yarın seçim olsa buna da hazırız. Ama bu önümüzdeki 1 yılı da çok iyi bir şekilde değerlendirerek AK Partinin her alanda birinci olmasını istiyoruz. Biz 2014 te alınan 12-0 lık yenilgiyi asla kabul etmedik. Gördüğümüz kadarıyla bunu Tekirdağ halkıda kabul etmedi. Çünkü 12 ayrı belediyenin yapmadıkları veya yapamadıklarıyla Tekirdağ halkı büyük bir işkence çekmektedir. Gittiğimiz her yerde vatandaşlarımız çektikleri sıkıntıları bizlere bildirmektedirler. Bunların takipçisi olacağız.” Dedi.

‘BELEDİYELER DOSYASI AÇILACAK’

12 Belediyeden de çeşitli şikâyetler geldiğini belirten AK Parti Milletvekili “ ve AK Parti MKYK Üyesi Mustafa Yel “ Belediyelerden çokça şikâyet geliyor. Belediyeler Dosyası açacağız. Biz tüm Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımız, il ve ilçe başkanlarımız ile önemli bir toplantı gerçekleştireceğiz. Belediyelerin tüm eksikliklerini, varsa yaptıkları usulsüzlükler ve yanlışları, kanun dışı hareketler varsa hem bunların kamuoyuna açıklanması, hem de suç unsuru varsa hem İçişleri Bakanlığına bildirilmesi hem de adli makamlara suç duyurusunda bulunulması konusunda gerekli çalışmaları yapacağız. Bu çalışmalarımız ve dosyalarımızı hazırlıyoruz. Bunları siz değerli Basın Mensupları ve halkımız ile paylaşacağız. Bu bir yıllık süreçte neler yapamamışlar, neleri yanlış yapmışlar bunları yerinde göstereceğiz. Yerel Yönetimler bizde olsaydı neler yapabileceğimizi hazırladığımız projeler ile göstereceğiz, anlatacağız.”

“BİR GECEDE BÜYÜK ŞEHİR OLAN YERE HAZIRLIKLI DEĞİLLERMİŞ”

Zaman zaman Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ‘ Bir Gecede Büyükşehir Olduk’ diyor. Bir gecede sadece Tekirdağ Büyükşehir olmadı, Tekirdağ ile birlikte 30 il Büyükşehir oldu diyen AK Parti Milletvekili Mustafa Yel açıklamasının devamında şunları söyledi.

“ Kadir Albayrak her konuşmasında ‘Şu kadar köyken bu kadar mahalle oldu, bu kadar gün oldu’ diyor. Sadece Tekirdağ Olmadı ki.? 30 tane il Büyükşehir oldu. Ama ne yazık ki bu arkadaşların hiçbir hazırlıkları olmadığı için, böyle bir görevin kendilerine hiç verilmeyecekmiş gibi bir hava içerisinde, sanki kucaklarında buldukları bir belediye başkanlığı varmış gibi bir havada anlatımlarını biz kınıyoruz. Hazır olmadıkları içinde bugüne kadar yapmış oldukları hizmetin çok yetersiz olduğunu görüyoruz. “dedi.

“HABİRE GÜN SAYIYORLAR. SIKINTILIMISINIZ BAŞKANLIKTAN”

Tekirdağ Esnaf Odası seçimlerinde otururken sayın başkan dedi ki şu kadar gün oldu ben belediye başkanı olalı.” Ben de dedim ki “Sayın Başkan Biz Askerdeyken Gün Sayardık, sizin bu gün saymanızı ben anlayamıyorum.” Cevap vermedi. Bu kadar gün saymak sıkıntılı olduklarının bir ifadesi gibi geldi bana. “ diyen Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel açıklamasının devamında “ Tabi bizler burada günden ziyade Nitelik üzerinde çalışıyoruz. Bu kadar zamanda ne yapıldı bunun hesabını vatandaşa verilmesi gerektiğinin peşindeyiz. Bu çalışmaları da yapıyoruz. “

“YEREL DE İKTİDARKEN AĞLAŞMANIN FAYDASI YOK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayı Kadir Albayrak gittiği her yerde, açılışlarda, temel atma törenlerinde söylemiş olduğu sözlere baktığımızda bir gecede büyükşehir belediyesi olduk, o yüzden hazırlıksızdık söylemlerini çok dinledik. Bunların artık gereksiz olduğunu düşünüyorum. İktidardayken muhalefet etmenin, ağlaşmanın kimseye yararı yok. Bu sorunları çözecek olan başta Belediye Başkanıdır. 2103 te bu yasa çıktı. Seçimler 2014 te oldu. Bu kişilerin bu yasaya ve belediye başkanlığına hazırlık yapmaları gerekirdi. Bunun ben yapılmadığını düşünüyorum diyen AK Parti Tekirdağ Milletvekili Yel konuşmasına şu sözlerle devam etti.” Tekirdağ’da birçok yerde yatırım ve hizmet eksikliği var. Bunun bir nedeni de belediyelerde çalışması gereken personelin, gerektiğinden fazla olmasıdır. Belediye kanununa göre belediye bütçelerinin personel harcama kalemleri 5 30 u geçemez. Ama bir yandan da hizmet satın almayla taşeron kadrolar çalıştırılıyor. Bu 0 un dışında kalan bir kalem. Ve ne yazık ki belediyelerimiz bunu çok kullandılar. Mesela Tekirdağ’a gerekmediği halde çok sayıda Zabıta alındığını görüyorum. 1,5 Milyon Lira (1,5 Katrilyon) bütçesi olan bir büyükşehirde ödenek yok, para alamıyoruz gibi serzenişte bulunmayı ben hiç anlayamıyorum. Gelen paranın 5-6 bin kişilik personele gittiğini düşünüyoruz. Bir milyonluk şehre hizmet olarak gitmesi gereken para ne yazık ki 5-6 bin kişiye maaş olarak gidiyor. “ dedi.

“3,5 YILDA 765 KM ASFALT YAPABİLDİLER”

Eski adıyla İl Özel İdareye bağlı olan, Büyükşehir yasası ile Büyükşehir’e devredilen kırsal mahallelerin yollarının yapımı Büyükşehire ait. Büyükşehir Belediyesi çoğu soğuk asfalt olmak üzere toplam 765 Km asfalt yapmış. Mardin ili kayyuma devredildikten sonra 1 yıl içerisinde, Mardin Büyükşehir Belediyesinin bütçesi de bizden küçük onu da belirteyim diyen Milletvekili Mustafa Yel “ Bizim bütçemiz 1,5 milyon lirayken Mardin’in bütçesi 900 milyon civarında. Bir yıl içinde çoğu da sıcak asfalt olmak üzere toplam 900 km. Bakın bir yılda 900 Km., 3,5 yılda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 765 km. Ve biz bunları takip ediyoruz. Bunu da Sayın bakanımıza söyledik. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kırsal Mahallelerde hizmeti çalışmaları son derece yetersiz, dedik. Sayın Bakanımız da 4 milyon lira ödenek gönderdi. Valilikte Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığına gönderdi. Bizde dedik ki siyasal nedenlerle yapılmayan yollarımız var. Siyasal nedenlerledeki kastımız Cumhuriyet Halk Partili Belediyelere oy çıkmayan mahallelerimize yatırım eksikliği olduğunu gördük. Mestanlar Mahalle Yolumuz, Naip Yolumuz, Sağlamtaş Yolumuz var. Bunları da Valilik Devlet tarafından gönderilen ödenekle yaptı.” Dedi.

Önümüzdeki günlerde daha sık bir araya geleceklerini belirten AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel daha sonra esnaf ziyareti yaparak, mahallelere geçti.

Yorum Yazın
CAPTCHA security code
yükleniyor

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yukarı çık