SAĞ REKLAM 2 -KEŞAN BİRLİK
AŞKI KADRAJ- sidebar sağ taraf 3
  • DOLAR

    Alış:5.3584 Satış:5.3611
  • EURO

    Alış:6.1126 Satış:6.115
  • ÇEYREK

    Alış:354.85 Satış:362.92
22 Şubat 2018, Perşembe 17:26 | 1443 kez okundu | A+ | A-

GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ, ÇEKİLEN KREDİ İLE SATIN ALINDI.

Malkara Belediyesi, uzun yıllardır kiracısı olduğu araziyi, bankalardan çektiği 2 milyonluk kredi ile satın aldı.

GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ, ÇEKİLEN KREDİ İLE SATIN ALINDI.

5393 Sayılı Belediye Kanununun 69. maddesinde Belediye; düzenli kentleşmeyi sağlamak beldenin konut, sanayi ve ticaret alanı ihtiyacını karşılamak amacıyla belediye ve mücavir alan sınırları içinde, özel kanunlarına göre korunması gerekli yerler ile tarım arazileri hariç imarlı ve alt yapılı arsalar üretmek konut, toplu konut yapmak, satmak, kiralamak ve bu amaçlarla arazi satın almak, kamulaştırma yapmak, bu arsaları trampa etmek bu konuda ilgili diğer kamu kurum ve kuruluşları ve bankalarla iş birliği yapma ve gerektiğinde onlarla ortak projeler gerçekleştirmek yetkisine sahiptir. 5393 Sayılı Belediye Kanunun 18. maddesinde Belediye Meclisinin görev ve yetkileri maddesinin e bendinde yer alan "Taşınmaz mal alımına, satımına, takasına, tahsisine, tahsis şeklinin değiştirilmesi veya tahsisli bir taşınmazın kamu hizmetinde ihtiyaç duyulması halinde tahsisin kaldırılmasına; üç yıldan fazla kiralanmasına ve süresi otuz yılı geçmemek kaydıyla bunlar üzerinde sınırlı aynı hak tesisine karar vermek Belediye Meclisinin görevleri arasındadır". İfadesine istinaden İlçemiz Yeni Mahalle Gerçem Mevkii tapuda ada: 175 parsel: 25 (1427,75 m2) ve parsel: 26 (4680,00 m2) No'lu tarla niteliğinde ki Ali ATILGAN adına kayıtlı taşınmazların 20.02.2018 tarihinde 2.000.000,00 (iki milyon Türk Lirası) bedel ile Malkara Belediyesi bünyesine kazandırılmıştır.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul konu ile ilgili yaptığı açıklamada; "Geçmiş dönem Belediye Başkanlarımızdan Ali ATILGAN'a ait olan uzun yıllardır kiralık olarak kullanılan arazi üzerinde belediyemiz adına hizmet veren Ambalaj Atığı Toplama Ayırma Tesisi bulunmaktadır. 4 Ocak 2018 Perşembe günü yaptığımız meclis toplantısında arazinin satın alınması Meclis gündemine taşınarak Plan Bütçe Komisyonuna havale edilmişti.  Plan Bütçe Komisyon Raporu komisyondan geldiği şekilde, meclisimizde oylandı ve kabulüne oy birliği ile karar verildi. Arazi sahibi ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde belediye adına uzun yıllardır kiralık olarak kullanılan arazinin satın alma işlemi 20 Şubat 2018 tarihinde 2.000.000,00 (iki milyon Türk Lirası) bedel ile satın alınarak belediyemiz bünyesine kazandırılmış ve vatandaşlarımıza çevre bilinci, atıkların ayrıştırılması, toplanması ve geri dönüşüm bilincinin kazandırılması için yenileme çalışmaları yapılarak geri dönüşümden kazanılacak olan gelirle hemşerilerimize en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz." dedi.

Habere Ait Resimler

Yorum Yazın
CAPTCHA security code
yükleniyor

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yukarı çık