Web Tasarım plastikkuskonmaz Kuşkonmaz Bariyer Tekirdağ çilingir Kuş Kovucu Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri
SAĞ REKLAM 2 -AŞK-I KADRAJ
AŞKI KADRAJ- sidebar sağ taraf 3
  • DOLAR

    Alış:6.8625 Satış:6.866
  • EURO

    Alış:7.7601 Satış:7.7616
  • ÇEYREK

    Alış:641.06 Satış:654.14
27 Temmuz 2019, Cumartesi 14:31 | 2627 kez okundu | A+ | A-

GÖKHAN ŞENTÜRK, DEVLET HASTANESİNDEKİ GELİŞMELERİ VE BELEDİYENİN EKONOMİK DURUMUNU KONUŞTU

AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, “Malkara Devlet Hastanesi’ne 3 doktor atandı. Malkara Belediyesi’nin borcu 73 milyon lira. Malkara halkımız hizmet bekliyor, değişim bekliyor” dedi

GÖKHAN ŞENTÜRK, DEVLET HASTANESİNDEKİ GELİŞMELERİ VE BELEDİYENİN EKONOMİK DURUMUNU KONUŞTU

   AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, Ak Parti Grup Sözcüsü Hasan Efe ve Belediye Meclis üyeleri, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Vildan Özaslan, Genlik Kolları Başkanı Uğur Kesici, Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri “24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı” dolayısıyla Malkara ilçesinde görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

    By Kebap Salonunda öğle yemeği eşliğinde Malkara gündeminde yer alan konularında görüşüldüğü toplandı. AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk; Türkiye'nin gazetecilik tarihinde önemli bir yeri olan 24 Temmuz tarihi Gazetecilik ve Basın Bayramınızı kutluyorum. Türk basınında sansürün kaldırılması olarak kutlanan Gazeteciler ve Basın Bayramınızı bazı nedenlerden dolayı iki gün geç kutladık. Sizlerden bu konuda özür diliyorum. Hangi konuda haber olursa olsun haberin doğru kaynaktan öğrenilip kamuoyuna doğru bilgi verilmeli. Basın mensupları halkın en doğru, en dürüst ve en özgür şekilde haber alma kaynaklarısınız. Sosyal medya ve yazılı basının takip edilmesi bunun en büyük göstergesidir” dedi.

  Konuşmasını sürdüren ve ilçe gündeminde yer alan Malkara Devlet Hastanesi konusuna da açıklık getiren AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk; “Malkara Devlet Hastanemizin 7 – 8 ay öncesinde doktor sayısı hemen hemen tamdı. Yalnızca iki doktorumuz noksandı. Bu süreçte gerek mecburi hizmetler, gerek eş tayininden, gerekse istifa ederek özel sektöre geçen doktorlarımızdan dolayı Malkara Devlet Hastanemizde ciddi anlamda bir doktor açığımız oluştu. Bunun sorumlusu Sağlık Bakanlığımız değil. Bir doktor 10 – 12 yılda yetişiyor. Ülkemizde açılan Tıp Fakültelerimizle öğrenci potansiyeli çoğalsa da uzman doktor sayısı çoğalmıyor. Dün itibariyle Malkara Devlet Hastanemizden Kadın Doğum doktorumuz istifa etti. Neden istifa etti. İstanbul’da özel bir hastane ile anlaştı ve de gitti. Buna bir engel koyamıyoruz. Ağustos ayı itibariyle Malkara Devlet Hastanemize üç doktorumuz gelecek. Göğüs Hastalıkları, Üroloji ve Fizik Tedavi bu doktorlarımızın ataması yapıldı. Malkara’mızda görev yapacaklar. Malkara’mıza diğer branşlarda da 2 iki yıl mecburi hizmet kapsamında kura çekimi ile doktorlarımız gelecek. Ancak branşlarda Türkiye Devlet Hastanelerine yetecek uzman doktor mezun olmuyor. Eylül ayı itibariyle kura sonucu kaç tane doktor bizlere atanacak hep birlikte takipçisi olacağız. 3 doktorumuzu aldık. Mecburi hizmetten de 4 doktorumuz göreve başlar. Biz Hastanemizi 7 – 8 ay önceki duruma getireceğiz. Doktorlarımıza özel sektör hastaneleri çok ciddi paralar veriyor. Bu gel gitler bu sebeplerden dolayı yaşanıyor. Bu konular biz yerel siyasetçilerin hemen çözeceği konular değil. Politikalar ile alakalı ama bu konuda sağlık konusunda tüm mesaimizi harcayarak bunları çözüyoruz” dedi.

BELEDİYENİN YANINDAYIZ

   Başkan Şentürk; “Malkara Mezbahasını Et Kombine Tesisi açılmadığından ruhsat süresi dolsa bile ek uzatmalarla kapattırmayız. Üreticilerimizi bu işten gelir sağlayan vatandaşlarımızı ve halkımızı mağdur ettirmeyiz. Bizden Belediyemiz destek istediği sürece Tarım İl Müdürlüğümüzle her zaman işbirliği içerisindeyiz. Bu konuda kimsenin endişesi olmasın. Et Kombine Tesisi içinde bizlere bir görev düşerse her zaman yardımcıları oluruz” dedi.

   AK Parti Grup Sözcüsü Hasan Efe, “AK Parti olarak 31 Mart seçimleri öncesinde Malkara Belediyesinin resmi borcunu istediğimiz halde bize borcun ne kadar olduğu verilmedi. Kabataslak bir rapor verildi. Ve bu rapor üzerinden seçim sürecinde Malkara Belediyesinin borcunun 60 Trilyon olduğunu söyledik. Yalnız seçimlerden sonra Nisan ayında TESKİ’nin genel kurulu oldu. Genel Kurulda Malkara Belediyesinin borcunun 73 Milyon olduğu bu genel kurulda dile getirildi. Süleymanpaşa’nın 63 Milyon olduğu dile getirildi. 31 Mart seçimlerden bu yana 4 ay geçti. Biz bu süreçte AK Parti olarak bekledik ve olumsuz hiçbir eleştiride bulunmadık. Ama biz eleştiride bulunmamıza rağmen Malkara Belediyesinin 4 aylık dönemde hiçbir icraatını göremedik. Ne gördük dün yine taşınmaz tarla satışlarını gördük. 3 Milyon 280 Bin TL’lik bir rakam. Bu satışların devamı gelecek. Çünkü bir gelir yok. Gelir olmayınca sen nasıl ödeyeceksin bu borcu mecburen elindeki taşınmazları satma yoluna gideceksin. 2018 yılı itibariyle 11 Milyonluk tarla satışı gerçekleşti. Kalan 5870 dönüm bir alan daha mevcut. Bu kalan tarlaların hepsini satsalar dahi bu büyük borcu ödeyemiyorlar. Bu bir gerçek. Malkara Belediyesinin 2019 yılın da tahmini bütçesi 68 Milyon TL. 2018 yılında tahmini bütçe 73 Milyon TL idi. Malkara Belediyesi tahmini bütçesini gerçekleştirilme oranı b veya 63. 68 Milyon TL tahmini bütçe yapsan dahi en fazla toplayacağın para 40 – 42 Milyon TL. Tahmini bütçeyi gerçekleştiremiyorsun. Bu da ne demektir Malkara Belediyesi 2 yıl boyunca hiçbir şey almayacak maaş ödemeyecek çivi dahi çakmayacak 2 yılda gerçekleştireceği bütçe ile borçlarını ancak ödeyecek. Böyle bir mantık var mı? Ben bu tabloya bakarak şunu da iddia ediyorum. Malkara Belediyesi Trakya’nın en kötü belediyesi. Süleymanpaşa’nın 200 bin nüfusu var.? 63 Milyon borcu var? Malkara’nın 52 bin nüfusu var? 73 Milyon borcu var? Bunu daha fazla konuşmaya gerek yok. Bu kötü tablo neden kaynaklanıyor… Bence iş bilmezlikten kaynaklanıyor” dedi.

MALKARA HİZMET BEKLİYOR

   AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk; “Malkara Belediyesinin borcu her geçen gün büyüyor. Borcu kapatmak için neler yapıyoruz. Hangi yatırımları gerçekleştireceğiz. İmarda Müteahhitler şikâyetçi, halk şikâyetçi Malkara’da herkes şikâyetçi. Müteahhit ruhsat alamıyor… İskân alamıyor… Köylerdeki vatandaşlarımız yollarını yaptıramıyor çok sayıda şikâyet var? Köylerde inşaat dam yapacak ruhsat alamıyor. Bu sorunları çözecek tamamen yerel idare. Büyükşehir olduğumuz için her kararı rahatça alabiliyoruz. Malkara’mızda yol boylarını ticarete açmak zorundayız. Yanımızdan Trakya otobanı geçecek. Çanakkale köprüsüne bağlanacak. Biz yol boyundan akan trafikten faydalanmak için ticari alanlar yaratmak zorundayız. OSB’mizi geliştiremiyoruz. 5 yıl önce Birol Kaya geçmiş dönem başkanımızın getirdiği fabrikalarla kaldık. Malkara halkımız hizmet bekliyor. Gelişim bekliyor. Değişim bekliyor” dedi.

Yorum Yazın
CAPTCHA security code
yükleniyor

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yukarı çık
admin@admin.com