Web Tasarım plastikkuskonmaz Kuşkonmaz Bariyer Tekirdağ çilingir Kuş Kovucu Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri
  • DOLAR

    Alış:6.0899 Satış:6.0941
  • EURO

    Alış:6.6091 Satış:6.6161
  • ÇEYREK

    Alış:514.95 Satış:526.69
03 Mayıs 2019, Cuma 19:08 | 1047 kez okundu | A+ | A-

MALKARA BELEDİYESİ MAYIS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Malkara Belediye Meclisi 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesine göre, Mayıs ayı gündemini görüşmek üzere Belediye binasındaki Meclis Odasında Malkara Belediye Başkan Vekili Birsen Karataş'ın Başkanlığında toplandı.

MALKARA BELEDİYESİ MAYIS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı öncesinde Belediye Başkan Vekili Birsen Karataş ve Meclis Başkan Vekili Hüseyin Vasfi Güner, Malkara Belediye Meclis Üyeliğine seçilen Belediye Meclis Üyelerine rozet takdiminde bulundular.

Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısına açılış konuşması, yoklama, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz adına saygı duruşunda bulunulması ve meclis gündem maddelerinin okunması ile başlandı.

Selahattin Karacaoğulları’nın Adalet ve Kalkınma Partisinden istifası ve Milliyetçi Hareket Partisinden Meclis Üyeliğine devam etme dilekçesi okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 1. maddesinde yer alan 4081 sayılı Kanun gereğince Çiftçi Malları Koruma Meclisi Azalığına 5 asil ve 5 yedek üye seçimi aday çıkmadığından dolayı yapılamamıştır.

Gündemin 2. maddesinde yer alan 4081 sayılı Kanun gereğince Çiftçi Malları Murakabe Heyetine 5 asil, 5 yedek üye seçimi gizli oylama usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Çiftçi Malları Murakabe Heyeti asil üyeliğine Mustafa Gündüz, Recep İrez, Akgül Öztürk, Nihat Bayru, Ahmet Işık, yedek üyeliğine ise Tuncay Güvelçe, Rasim Arslan, Ünal Arslan, Yaşar Kumdereli ve Recep Yaver seçildiler.

Gündemin 3. maddesinde yer alan Toplu Sözleşme yapılması ve Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a tam yetki verilmesi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 4. maddesinde yer alan Kozyörük Mahallesi 24 paftada yer alan ve 6485 nolu parselde bulunan arazinin MTA ya bedelli tahsisi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 5. maddesinde yer alan Taekwondo Spor Kulübünün yurt dışı çıkış izni hakkındaki Plan ve Bütçe komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 6. maddesinde yer alan Küçük Sanayi Sitesinde Yapılaşma Şartlarının Düzenlenmesine İlişkin Plan Değişikliği hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 7. maddesinde yer alan 364 ada 2 ve 3 Parsele İlişkin Plan Değişikliği hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 8. maddesinde yer alan Balabancık Mahallesi Plan Notlarının Düzenlenmesine İlişkin Plan Değişikliği hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 9. maddesinde yer alan Belediye Hizmet Alanına İlişkin Plan Değişikliği Düzenlenmesi hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 10. maddesinde yer alan Kozyörük Mahallesi İmar Planına Plan Notları Eklenmesine İlişkin Plan Değişikliği hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 11. maddesinde yer alan Marmara Sağlamtaş Mahallesi İmar Planı Notlarına İlişkin Plan Değişikliği hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 12. maddesinde yer alan İbadet Yerlerinin Taks ve Kaks Alanlarına İlişkin Plan Değişikliği hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 13. maddesinde yer alan Kamu Alanlarında Kat Yüksekliğine İlişkin Plan Notu Değişikliği hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 14. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün İstifa nedeniyle eksilen Kırsal Hizmet ve Mera Islah Komisyonuna üye seçilmesi hakkındaki yazısı görüşüldü.

Açık oylama usulü ile yapılan seçimde Osman Turgutlugil Kırsal Hizmet ve Mera Islah Komisyonuna oy birliği ile şeçildi.

Gündemin 15. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Doğalgaz Basınç İstasyonlarının onaylı uygulama planına işlenmesi hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 16. maddesinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğünün 2018 yılı kesin hesabı ve taşınır kesin hesabı hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündem Dışı 1. Maddesinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün Belediye Meclis Üyesi Başkan Yardımcılarının Aylık Ödeneklerinin Belirlenmesi hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Habere Ait Resimler

Yorum Yazın
CAPTCHA security code
yükleniyor

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yukarı çık
admin@admin.com