Web Tasarım plastikkuskonmaz Kuşkonmaz Bariyer Tekirdağ çilingir Kuş Kovucu Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri
  • DOLAR

    Alış:6.8042 Satış:6.8123
  • EURO

    Alış:7.5704 Satış:7.5977
  • ÇEYREK

    Alış:612.58 Satış:625.08
29 Nisan 2019, Pazartesi 13:03 | 849 kez okundu | A+ | A-

TEKİRDAĞ İLİ GÜRÜLTÜ EYLEM PLANI AÇILIŞ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çevreye duyarlı yönetim anlayışıyla sosyal belediyeciliğin başarılı örneklerini ortaya koyan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, "Tekirdağ İli Gürültü Haritaları ve Eylem Planlarının Hazırlanması” çalışmalarını başlattı.

TEKİRDAĞ İLİ GÜRÜLTÜ EYLEM PLANI AÇILIŞ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği "Çevresel Gürültü Direktifi" ve 2872 Sayılı Çevre Kanuna bağlı olarak, il genelinde gürültü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla Tekirdağ İli Gürültü Haritaları ve Eylem Planlarının Hazırlanması çalışmaları kapsamında “Tekirdağ İli Gürültü Eylem Planı” açılış toplantısı gerçekleştirildi.

Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Tekirdağ Vali Yardımcısı Şahin Aslan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Şube Müdürü Nuray Hüsmen ile Mühendis Esin Türkel, TESKİ Genel Müdür V. Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkan V. Serap Uluç, Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Deniz Bozdoğan, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Dilşad Ergin ve resmi kurum temsilcileri ile sivil toplum kuruluşu üyeleri katıldı.

“Bu Alanda Yapılan Çalışmalar Tekirdağ’da Bir İlk”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda açılış konuşmasını Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkan V. Serap Uluç gerçekleştirdi. Proje hakkında katılımcıları kapsamlı bir şekilde bilgilendiren Uluç, “Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi olarak 2014 yılından bu yana doğayı korumak ve yeni nesillere daha güzel bir dünya bırakabilmek için çevre alanında yaptığımız çalışmaları bir program dâhilinde adım adım ileri götürüyoruz. Avrupa Birliği "Çevresel Gürültü Direktifi" ve 2872 sayılı Çevre Kanunu çerçevesinde çevresel kaynaklardan yayılan gürültü emisyonuna sınırlamalar getirilmiştir. Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini doğrudan ilgilendiren gürültü kirliliğinin ortadan kaldırılması amacıyla bir dizi çalışma yaptık. Bu alanda yapmış olduğumuz çalışmalar Tekirdağ ilinde bir ilk olma özelliğine sahiptir. Proje kapsamında Tekirdağ genelindeki yerleşim ve eğlence yerleri ile sanayi tesisleri, kara ve demiryollarının gürültü düzeylerini ve gürültüye maruz kalan yerleşim yerlerini gösteren sıcak noktaları belirledik. Çevresel faktörler nedeniyle oluşan gürültünün insan sağlığı ve huzuru üzerindeki olumsuz etkilerini göz önüne alarak hayata geçirdiğimiz projeyi bugünkü açılış toplantısında sizlere sunuyoruz. Bu sunumdan sonra sizin de görüşlerinizi alarak gerekli kontrolleri ve düzenlemeleri yaptıktan sonra hazırlayacağımız raporu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın onayına sunacağız. “Temiz Bir Çevre Gülen Bir Çehre” sloganıyla kentimizin tüm paydaşları ile el ele vererek çalışmaya devam edeceğiz. Hayata geçirmiş olduğumuz bu projenin kentimize hayırlı olmasını diliyor, başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak olmak üzere projemizin hayata geçirilmesine destek veren ve projemizde emeği geçen Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi ve kurum personeline teşekkür ediyorum,” dedi.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkan Vekili Serap Uluç’un konuşmalarının ardından kurum bünyesinde görev yapan teknik personel, gürültü kirliliğini önlemek amacıyla yapılan çalışmalar ve projenin ileriki aşamaları hakkında bir sunum yaptı.

Katılımcıların sorularının cevaplandırılmasının ardından Tekirdağ İli Gürültü Eylem Planı Açılış Toplantısı sona erdi.

 

Habere Ait Resimler

Yorum Yazın
CAPTCHA security code
yükleniyor

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yukarı çık
admin@admin.com