SAĞ REKLAM 2 -AŞK-I KADRAJ
AŞKI KADRAJ- sidebar sağ taraf 3
  • DOLAR

    Alış:5.7715 Satış:5.7762
  • EURO

    Alış:6.3602 Satış:6.3643
  • ÇEYREK

    Alış:433.54 Satış:443.45
17 Aralık 2018, Pazartesi 0:17 | 951 kez okundu | A+ | A-

AK PARTİ TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ YEL İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 2019 MALİ YILI BÜTÇESİ ÜZERİNE TBMM GENEL KURULUNDA KONUŞMA YAPTI

AK Parti Tekirdağ Miiletvekili, AK Parti MKYK Üyesi ve İçişleri Komisyonu Üyesi Mustafa Yel, İçişleri Bakanlığının 2019 Mali Bütçesi üzerine bir konuşma yaptı. Milletvekili Mustafa Yel'in yaptığı konuşma metni şu şekilde oldu;

AK PARTİ TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ YEL İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 2019 MALİ YILI BÜTÇESİ ÜZERİNE TBMM GENEL KURULUNDA KONUŞMA YAPTI

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri, ekranları başında bizleri izleyen aziz milletimiz; hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Çok değerli Başkan ve değerli milletvekili arkadaşlarım; öncelikle, bizlerin bugün, burada, huzur ortamında, böylesine rahat bir ortamda konuşmamızı sağlayan, bu topraklar için, bu aziz vatan için toprağa düşmüş olan tüm şehitlerimize şükranlarımızı sunuyor ve rahmet duygularımız iletiyoruz. Tüm gazilerimize de minnet duygularımızı iletiyoruz. Onlardan Allah razı olsun diyorum.

Evet, değerli arkadaşlar, İbni Haldun'un dediği gibi, coğrafya kaderdir. Tam da Türkiye için söylenmiş bir sözdür. Gerçekten, baktığımız zaman, Anadolu coğrafyamız, Trakya coğrafyamız insanoğlunun yeryüzüne gelmiş olduğu zamandan bu yana en fazla medeniyetin yaşadığı, 25'inci medeniyet olarak da bizlerin yaşadığı bir toprak parçasıdır. Bizden sonra Mezopotamya'da toplam 10 medeniyet yaşamıştır. İnsanoğlunun her daim gözünün üzerinde olduğu bu verimli topraklar, işte Türkiye'nin üzerinde oynanan oyunların da bir nevi sebebidir. Bizden sonra gelmek isteyen 26'ncı medeniyete karşı aziz milletimiz her daim bu topraklara sahip çıkabilmek için varlığını, iradesini ortaya koymuş ve bizlere gerçekten gelecek nesillerimize de miras bırakabileceğimiz çok aziz bu toprak parçasını armağan etmiştir ve baktığımız zaman, bu toprak parçaları kolay kazanılmamıştır. "Tarihin dilinden düşmez bu destan, / Nehirler gazidir, dağlar kahraman / Her taşı yakut olan bu vatan, / Can verme sırrına erenlerindir." dediğimiz gibi, işte 15 Temmuz gecesi Ömer Halisdemirlerin can verme sırrına erdiği gibi, yine bundan önceki tüm savaşlarda bu toprak parçalarının, bizim aziz vatanımızın gelecek nesillerimize bırakılabilmesi için, bizlere emanet edilen bu toprağın aziz bekçileri olmaya devam edeceğiz.

Yine İstiklal Marşı'mızda belirtildiği gibi "Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar, / Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var. / Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar, / "Medeniyet" dediğin tek dişi kalmış canavar." sözlerinde olduğu gibi bugün de tek dişi kalmış canavarın ne yazık ki bazı yerli iş birlikçileri "Biz sırtımızı PYD'ye dayadık, biz sırtımızı şuna dayadık." diyerek kendi öz varlıklarından uzaklaşmış. Ama bir kez daha onlara söylüyoruz, birkaç ay sonra, sırtınızı dayayacak ne PYD kalacak ne PKK kalacak. Bizler, azim ve kararlılık duygusu içerisinde, sadece 81 milyonun değil tüm mazlum milletlerin güvendiği, baktığı, gördüğü ve kendisinden umut edinilen bir ülke olarak ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın mazlum milletlerin de önder bir lideri olarak yolumuzda yürümeye devam edeceğiz. Dolayısıyla bizleri ayırmak isteyen Hans'ın, George'un mu yoksa Hasan'ın, Mehmet'in mi kardeşisiniz, buna karar verme zamanı diyorum. Ve bu kararı verdikten sonra da hep beraber, 81 milyon olarak, bu aziz milletimizi birlikte yolunda devam ettireceğiz.
    İşte, İçişleri Bakanlığımızın bütçesinin görüşüldüğü bugünde de bizim gerçekten güvendiğimiz ve son derece de başarılı işlere imza atmaya devam eden İçişleri Bakanlığımızın başta Sayın Bakanımız Süleyman Soylu olmak üzere, onun tüm çalışma arkadaşlarına ben huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Ben de bir İçişleri Bakanlığı mensubu olarak bugüne kadar Türkiye'mizin çok çeşitli yerlerinde görev yaptım. 2004-2005 tarihinde o kadim medeniyetin tüm izlerini taşıyan Şırnak'ta görev yaptım. Şırnak'taki o asil milletin, o asil halkın gerçekten içlerine sızmaya çalışan, âdeta kanser hücresi gibi içlerine sızmaya çalışan PKK'lılara karşı vermiş olduğu mücadeleyi gördüm ve onlara söz verdim: "Sizlerin bundan sonra temsilcisi olacağım. Ben de artık fahri bir Şırnaklı olacağım. Bir Tekirdağlı kardeşiniz olarak biz et ile tırnak gibi iç içe geçtik, bizi hiç kimse bölemeyecek ve hiç kimse bundan sonra bizim kardeşliğimize halel getiremeyecektir." dedim.

Ve bu sözümde de durarak, bundan sonra da inşallah tüm Şırnaklı ve doğudaki kardeşlerimizin, Kürt kardeşlerimizin hak ve hukukunu da savunabilmesi için, bir batılı kardeşleri olarak onlarla beraber yürümeye devam edeceğiz.

Bizim yolumuz Hak yoludur, bizim yolumuz yüce Türk milletinin yoludur. ve hep beraber aydınlık yarınlara çıkabilmek için de inşallah gecemizi gündüzümüze katarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde yolumuza devam edeceğiz.

Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Yorum Yazın
CAPTCHA security code
yükleniyor

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yukarı çık
admin@admin.com