İŞ-KUR İLE MALKARA KAYMAKAMLIĞI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ

30 Kasım 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
755 defa okundu.

İŞ-KUR İLE MALKARA KAYMAKAMLIĞI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Malkara Kaymakamlığı ile Çalışma ve İş Kurumu Tekirdağ İl Müdürlüğü, ilçede Engelli ve eski Hükümlülere İstihdam olanakları ve proje desteği ile ilgili eğitim toplantısı düzenlendi.

Tekirdağ İş-Kur Müdürü Yaşar Esen yaptığı açılış konuşmasında “  Çalışma ve İŞ-Kur Müdürlüğü olarak özellikle engelli ve eski hükümlüleri istihdamda yaşadığı sıkıntıları biliyoruz. Birçoğunuz bizlere ulaşamayabilirsiniz. Bizler Bakanlığımızın talimatı ile vatandaşımızın ayağına giderek birebir bu tür bilgilendirmeleri yapmak amacıyla 11 ilçe Kaymakamımız ile görüşerek bu toplantıları yapacağız. Bu ikinci toplantımız. Bu toplantının amacı çalışma hayatında iş bulamayan veya yer bulmakta zorluk çeken bu kitlenin içinden kendi işini kurabilecek kişileri tespit edip bunlara her türlü desteği vermeye de hazırız. Bununla ilgili proje aşaması olacak. Proje ile ilgili yazma konusunda da yardımcı olacağız. Buradan örnek rol modeller çıkarmak istiyoruz. Başarılı modeller çıkarmak istiyoruz. Bununla ilgili daha önce yapmış olduğumuz uygulamalarda çok güzel örnek modeller ortaya çıktı. Tekirdağ’da engelli bir kardeşimiz tesisatçılık mesleğinde, bir de internet sayfası açarak yanında 4 kişi de çalıştıracak bir iş adamı pozisyonuna geldi. Bizler sizlere her türlü desteği vereceğiz. Yeter ki iyi örnekler çıksın, arkadan gelen engelli ve hükümlü arkadaşlara rol model olsunlar. Ben toplantının hayırlı olmasını diliyorum. ”dedi.

İlçe Kaymakamı Erkan Karahan’da yaptığı açıklamasında “ Eski Hükümlü ve Engelli vatandaşlarımızın kendiişlerini kurmaları konusunda yaptığımız toplantımızın sonunda inşallah iyi işler çıkacaktır. Hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

İş Kur İl Müdürlüğü İş ve Meslek Danışmanları Muhammet Yıldız ve Hasan Tunç slayt gösterisi altında eski hükümlü ve engelli vatandaşlara İŞ-Kur’un sunduğu hizmetleri, İŞ ve Meslek Danışmanlığı, Mesleki Eğitim Kursları, Girişimcilik Eğitimi, Korumalı İş Yeri Hibe Desteği, işe ve İşyerine uyum projeleri, Toplum Yararına Çalışma Programları, engelli işçi istihdamları, Tarım ve Orman İşçileri ile kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülerin düşündükleri iş kollarının projelendirmeleri anlatıldı.

İŞ-Kur Tekirdağ İl Müdürlüğü ile Malkara Kaymakamlığının düzenlediği toplantı soru-cevap ile sona erdi.

Toplantıya Malkara Kaymakamı Erkan Karahan,  İş-Kur İl Müdürü Yaşar Esen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, SYDV Müdürü Selda Köroğlu, Mahalle Muhtarları, eski hükümlü ve engelli vatandaşlar katıldılar.

malkarasonhaber

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN