KEŞAN ERİKLİ’DEKİ KONSERİ BİNLERCE KİŞİ İZLEDİ

6 Eylül 2012
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4035 defa okundu.

Keşan Belediye Başkanlığı’nca 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle düzenlediği konser 1 Eylül 2012 Cumartesi günü akşamı Erikli Sahili’nde gerçekleştirildi.
Sunuculuğunu Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden Duygu Dalkıran‘ın yaptığı ve  Ssaat 21.30′da başlayan konserde ilk olarak Cihan Sucuka sahne aldı.

  Sucuka söylediği slow ve yabancı parçalarla büyük beğeni ve alkış topladı.

Sucuka’nın ardından Oya Pınar söylediği güzel şarkılarla seyirciyi adeta mest etti ve güzel bir müzik ziyafeti sundu.

Sahneye son olarak gelen Kolpa Grubu‘nun söylediği ilk şarkının arkasından sahneye çıkan Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle bu geceyi düzenlediklerini belirterek, “Bakıyorum gençlik çoğunlukta Bu coğrafya geçtiğimiz 200 yıl çok savaşlarla yoğrulmuş bir coğrafya. Ama şu an ne kadar mutlu özgürlük içersin de eğleniyoruz. Hayatımızda ekmek kavgası diye başlarız, hayat kavgası diye başlarız. Maalesef yaşamımız kavgayla mücadeleyle geçer. Bunu organize olmuş toplumlara, devletlere milletlere vurduğumuz zaman kaçınılmaz bir şekilde savaşlar ortaya çıkar. Biz inadına barış diye diye bu gençlik bu ülkeye bu insanlar güçlü olduğu sürece barışı savunacağız. Allah bize bir daha savaş kısmet etmesin. Özgür bir şekilde bayrağımızın altında yaşamak kısmet etsin. Bir yazı daha bitirmek üzereyiz.  1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yaptığımız bu konseri sezon sonu kutlaması gibi kabul edin. 1 Eylül Dünya Barış Gününüz kutlu olsun” dedi.

  Özcan daha sonra Cihan Sucuka, Oya Pınar ve Kolpa Grubu’na plaket takdim etti ve izleyenlere karanfilleri attı ve barışı simgeleyen iki beyaz güvercini gökyüzüne bıraktı.

  Kolpa Grubu yaklaşık 1.5 saat süren konserinde adeta Erikli’yi salladı ve izleyenlerde büyün beğeni ve alkış topladı. Konser saat 00.30 sıralarında sona erdi.(Haber Merkezi)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN