TEKİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANI ADEM DALGIÇ MALKARA’DA..

2 Ocak 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
636 defa okundu.

TEKİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANI ADEM DALGIÇ MALKARA’DA CHP İLÇE TEŞKİLATINI ZİYARET ETTİ.

Tekirdağ Belediye Başkanı Opr. Dr. Adem Dalgıç, Malkara’ya gelerek CHP İlçe teşkilatını ziyaret etti, partililerle bir süre görüştü

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatına gelen Tekirdağ Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Opr. Dr. Adem Dalgıç parti binasında CHP Malkara Belediye Başkan Adayı Ulaş Yurdakul’a da başarılar dileyerek Malkara’yı modern bir ilçe haline getirme sözü aldı.

Parti binasında bir konuşma yapan Malkara Belediye Başkan Adayı Ulaş Yurdakul katılan partililere teşekkür ederek ” 10 günü aşkın süredir Malkara ve köylerini ziyaret ediyor kendimizi tanıtıyoruz. Aktif olarak çalışmalarımıza başladık. Amacımız köylerimizin sorunlarını yerinde dile getirmek ve Cumhuriyet Halk Partisinin gerçek çözüm önerilerini ortaya koymaktır. Ben tüm halkımıza Yetim Hakkının yenmediği bir 2014 yılı temenni ediyorum. “dedi.

Tekirdağ Belediye Başkanı Opr. Dr. Adem Dalgıç’ta partililere hitaben yaptığı konuşmasında Tekirdağ’da da enkaz bir belediye devr aldıklarını, aldıkları belediyenin elektrik paralarını ödemediğini, emekli sandığı, işçilerin ikramiyelerinin ödenmediği bir belediyeyi teslim aldıklarını belirterek ” Sevgili dostlar; 2014 yılı Tekirdağ halkına, partimize başarılar getirmesini temenni ediyorum. Tüm ilçelerimizi ziyaret ederek ilçe halklarımızın yeni yıllarını kutlamak ve elimizden geldiği kadar da köy ziyaretlerine çıkmak istiyoruz. İlçelerimizin belediye başkanlıkları açıklandı. Büyükşehir Belediye başkan adayımızda en kısa zamanda açıklanacaktır. Bizler 4,5 yıldır inanılmaz bir tempo ile çalıştık. Tekirdağ AKP li bir belediyeye sahipti. Tekirdağ’ın duruşuna da bu yakışmıyordu. Bizler Tekirdağ’da hem Ak Partili belediyeye, hem de 2 dönem belediye başkanlığı yapmış rahmetli Osman tabak ağabeyimize karşı bir yarış verdik ve her iki partinin aldığı oy oranından fazlasını alarak belediyeyi CHP ye kazandırdık. Şu anda yapılan kamuoyu anketlerinde oyumuz azalmadı aksine daha da arttı. Başladığımız projelerin bir çounu bitirdik, bir bölümü yapım aşamasında, bir bölümünü de projelendirdik ve başlama aşamasına getirdik. Tekirdağ tarihinde yapılmamış yatırımları bizler yaptık. El atılmamış sorunlara el atarak çözüme kavuşturduk.Tekirdağ Trakya’nın en güzel yerinde.Ama maalesef hak ettiği hizmeti alamamış. Belediyeyi teslim aldığımız da borç batağındaydı. 40 milyon geliri olan belediyeyi 120 milyon lira geliri olan bir belediye haline getirdik. Arıtma tesisimize başladık. Finansmanını 7 yıl ödemesiz, 18 yılı ödemeli olmak üzere 25 yıl borçlanarak yapıyoruz.Disiplinli bir yönetim anlayışı ile çalıştık. Gelir arttı, gider azaldı.Muratlı caddesi üzerindeki devasa çöplüğü Kent Ormanı ve Kent Kültür Parkı haline getirdik.Türkiye’nin en büyük Kültür parklarına sahip nadide illerden biriyiz. Tekirdağ’a yeni meydanlar, yeni parklar kazandırdık, alt yapı sorununu hallettik. İçme suyu borularını değiştirdik. Daha Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanına giren çok büyük projelerimiz var. Tekirdağ her türlü güzelliği içinde barındıran güzel bir il.11 ilçemizi de kazanarak yeni büyükşehirler arasında 1 numara olacaktır. Bizler 5 senedir muhalefette olmamıza rağmen kurumlarla iyi ilişkiler içerisinde çalıştık. Alt yapıya önem verdik. Rezil etmedik, vezir ettik. Kendi imkanlarımız ile alt yapımızı yaptık. Malkara’da CHP li Belediye Başkanı ile kendi benliğine kavuşacaktır. Benim 4,5 yıldır Belediye Başkanlık kapım kimseye, hiç bir vatandaşıma kapanmadı. Büyükşehir Belediye Başkanı olunca da kapanmayacaktır. Makamım tüm vatandaşlarıma açıktır.” dedi.

Tekirdağ Belediye Başkanı Opr. Dr. Adem Dalgıç, partide yaptığı konuşmalar sonrasında, beraberinde Başkan Yardımcısı Mehmet Özen, Belediye Meclis Üyeleri Levent Gündoğdu, Ali Kılıç ile birlikte köy ziyaretlerine çıktı.

malkarasonhaberADEM DALGIÇ-PARTİDE (1) ADEM DALGIÇ-PARTİDE (2) ADEM DALGIÇ-PARTİDE (3)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN